PROPĀNS

PROPĀNS

Propāns (C3H8) – degoša, bezkrāsaina un netoksiska gāze, kas tiek iegūta naftas produktu vai dabasgāzes pārstrādes procesā. Kad propānu nepieciešams transportēt vai izmantot kā kurināmo, to pārvērš par šķidrumu.

Nozares

Transports.

Propānu izmanto kā kurināmo automašīnām un rūpnieciskiem iekrāvējiem.

Metālapstrāde.

Propānu izmanto kā kurināmo, dedzina skābekļa vidē (piem., metinot, griežot, lodējot, lodējot ar cieto lodi, karsējot, griežot ar liesmu).

Apsildīšana.

Propānu izmanto kā siltumenerģiju rūpniecisku vai citu ēku (kuras nav iespējams apsildīt ar elektrību) sildītājos. Propānu izmanto arī terašu apsildīšanai.

Būvdarbi un ceļu būves darbi.

Propāns plaši tiek izmantots būvdarbos, metāla griešanai, karsēšanai un kausēšanai, santehnikas darbos, kabeļu savienošanai un lodēšanai. Propānu izmanto arī ceļa seguma sildīšanai, žāvēšanai un betonēšanai.

Drošība

Propāns ir sprāgstošs, kad tā koncentrācija gaisā ir 2,2–9,5 %. Propāns ir blīvāks par gaisu, tāpēc izplūdusī gāze nosēžas zemāk un izstumj gaisu, tā radot lielu sprādziena vai noslāpšanas risku. Plašāku informāciju par drošu propāna izmantošanu atradīsit mūsu izsniegtajā drošības datu lapā.

Kontakti

SIA Gaschema

Dzelzavas iela 120A, Rīga, LV-1021

Tāl. 26 97 0000

e-pasts: [email protected]